Prof. MUDr. Michael Halaska, DrSc.

Soukromá urogynekologická ordinace

Nabízená léčba - operace, léky, tréning

Léčba neudržení moči se liší podle příčiny:

1. Inkontinence stresová

Močová trubice není funkční a moč uniká při zvýšeném břišním tlaku (kašel). Tento typ neudržení moči léčíme nyní malou operací - volnou poševní páskou (8-12 min).

2. Inkontinence urgentní

Dráždivý močový měchýř se stahuje často a silné nucení nelze ovládnout. Tyto obtíže je možno ovlivnit řadou moderních léků nebo i výchovou k pravidelnému močení.

Léčba sestupu rodidel se liší podle rozsahu nálezu:

1. Rehabilitace pánevního dna

Posilování svalů dna pánevního cvičením jejich stahů.

2. Plastiky poševní

Přední a zadní stěna poševní je šetrná operace v místním znecitlivění, která podporuje okolní tkáně a vysunuje močovou trubici a dělohu vzhůru do původní polohy. Výkon je bezbolestný a je možné jej provést v režimu jednodenní chirurgie- velmi krátký pobyt na lůžku.

3. Vaginální hysterektomie

Odstranění výrazně sestouplé dělohy pochvou s její následnou rekonstrukcí a závěsem a je možné doplnění předchozími výkony-plastiky, které navrátí pochvě původní polohu, rozměry a sexuální funkci.

4. Prolenové sítě

Nejzávažnější a opakované nálezy sestupů dělohy a pochvy se v poslední době operují s podporou sítí zakotvených v pánevních strukturách. Takové závěsy mohou být pevnější než rekonstrukce pomocí vlastních tkání, ale užití cizorodého materiálu a jejich operační techniky mají specifické komplikace a v poslední době se jejich použití pečlivě sleduje.

5. Estetická chirurgie vulvy

Zevní rodidla a pochva patří mezi místa extrémně zatěžovaná porody, a i proto je často indikována úprava kvůli funkci a vzhledu.